Microsoft Designer Görüntü Yeniden Biçimlendirme Yeteneği Kazandı

Microsoft’un OpenAI’ın DALL E 3 modelini temel alan Microsoft Designer yapay zeka sanat yaratıcısı, yapay zeka görüntülerine daha fazla stil kazandırmaya yardımcı olması beklenen Görüntü Yeniden Biçimlendirme özelliğini duyurdu.

Microsoft 365 Insider blogundaki bir gönderide yeni özellik şu şekilde açıklanıyor: “Görüntü Yeniden Biçimlendirme, bir görüntü yükleyerek, bir dizi stil arasından seçim yaparak (pop art, düz illüstrasyon, kağıt işi, stilize 3b ve daha fazlası gibi) ve görmek istediğiniz özelleştirmeleri tanımlayarak görüntülerinizi yeni bir ışıkta yeniden hayal etmenizi, yeniden şekillendirmenizi ve yeniden yaratmanızı sağlar. Fotoğraflarınızı kolayca çarpıcı sanat eserlerine dönüştürebilirsiniz!”

Özelliği kullanmak için Microsoft hesabınızda oturum açmanız ve ardından Designer web sitesine gitmeniz gerekiyor. Daha sonra ana ekrandaki yeni Görüntü Yeniden Biçimlendir seçeneğine tıklayabilirsiniz. Ardından yeni bir görsel yükleyebilir veya Medyalarım sekmesi aracılığıyla Designer’a eklediğiniz mevcut bir görseli bulabilirsiniz. Daha sonra Stil sekmesine tıkladığınızda Pop Art, Düz İllüstrasyon, Blok Baskı ve çok daha fazlasını içeren stil kategorilerini ve örnekleri görebileceksiniz. Buradan kullanmak istediğiniz stili seçin ve ardından Seçim oluştur’a tıklayın. Aralarından seçim yapabileceğiniz dört seçenek göreceksiniz. Bunlardan birini beğendiyseniz indirebilir veya resme metin eklemek gibi değişiklikler yapmak için Düzenle seçeneğini kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir