Yapı Kredi Dolar İçin Bu Rakamları Tahmin Ediyor!

Dolar/TL dünkü işlem gününde 32,52 seviyesine doğru çıkan ancak ardından geri çekilen ve günü 32,25 seviyesinden kapatan bir seyir izledi. Bugün için ise kısmen yukarı yönlü fiyatlama gözlemleniyor, şu an için 32,28 civarında seyrediyor. Gün içinde alıcıların etkisiyle kurda 32,45 direnç seviyesinin kritik olduğu belirtiliyor. Ancak geri çekilmelerde 32,00 psikolojik eşiği ve son 8 işlem gününde 2 defa test edilen 31,75 seviyesinin yeniden izlenebileceği ifade ediliyor.

Yatırım Finansman Teknik Bülteni’ne göre ise, kur dün 31,75 seviyesine kadar geriledikten sonra günü 32,26 seviyesinden tamamladı. Kısa ve orta vadeli hareketli ortalamaların destek olarak devam ettiği belirtilirken, gün içindeki hareketlilikte 32,80 seviyesinin bir sonraki direnç olarak izlenebileceği vurgulanıyor. Destek konumunda ise 22-günlük ortalamalarla birlikte 32,00 seviyesi öne çıkıyor.

Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülteni’ne göre ise, ABD ekonomik göstergelerinden ISM imalat verisinin beklentilerin üzerinde gelmesiyle dolar talebinin arttığı ifade ediliyor. ABD ekonomisinde büyümenin hız kesmediği ve enflasyon endişelerinin arttığı belirtiliyor. Lokal tarafta ise seçim belirsizliğinin geride kaldığı ve politika yapıcıların rasyonel politikaların devam edeceği mesajlarının geldiği belirtiliyor.

Yarın açıklanacak olan Mart ayı TÜFE verisinin yıllık bazda yüzde 69’a yükselmesinin beklendiği ifade edilirken, kurun ılımlı yukarı eğilimini koruduğu ve bu sabah 32,27 civarında işlem gördüğü aktarılıyor. Teknik seviyelerde 32,00 ve 31,50 seviyeleri destek olarak belirtilirken, yukarıda ise 32,50 ve 33,00 seviyelerinin öne çıktığı belirtiliyor.

Not: Bu haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir